Międzywydziałowe Koło Naukowe "Eco CarPG" zaprojektowało i zbudowało pierwszy w Polsce studencki pojazd napędzany ogniwem paliwowym. Pojazd w 100% ekologiczny, ponieważ jego paliwem jest wodór a zatem produktem reakcji fizyko-chemicznych jest tylko woda. Studenci zaprojektowali również wszystkie elementy mając na uwadze ograniczenie oporów powietrze, tarć oraz masy, w celu zmniejszenia ilości wymaganego paliwa, co stanowczo również wpływa na jego wydajność. Więcej informacji, dotyczących konstrukcji pojazdu, mogą Państwo znaleźć w załączonym sprawozdaniu.

Projekt  pod nazwą „Budowa ekologicznego pojazdu zasilanego ogniwem paliwowym” został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, dzięki czemu wykonano wiele elementów, zakupiono materiały, części a przede wszystkim umożliwiło to wprawienie pojazdu w ruch!

Koszt kwalifikowany zadania i dofinansowanie ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku: 36 473,45 zł.

Poniżej znajduje się sprawozdanie z projektu.