Dołącz na FB:

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa IMPLANTY 2019

Nowoczesna implantologia – nadzieje i dylematy

28 - 29 czerwca 2019 r., Politechnika Gdańska

 

Zachęceni sukcesem ubiegłorocznej konferencji mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejną edycję tego wydarzenia.

Celem konferencji „IMPLANTY2019: Nowoczesna implantologia – dylematy i nadzieje” jest przedstawienie obecnego stanu wiedzy, zrzeszenie grupy badaczy, lekarzy i przedsiębiorców oraz stworzenie forum do dyskusji nad współpracą i postępem w zakresie prac badawczo-rozwojowych w obszarze ortopedii, kardiochirurgii, inżynierii tkankowej, inżynierii twarzowo-szczękowej i stomatologicznej, biomechaniki oraz aparatury medycznej.

Konferencja organizowana jest przez Zespół Biomateriałów oraz Koło Naukowe „Materiały w Medycynie” działające przy Wydziale Mechanicznym Politechniki Gdańskiej. Przewodniczącym Komitetu Naukowego będzie Pan prof. dr hab. inż. Andrzej Zieliński, ceniony w świecie specjalista i autor wielu publikacji z zakresu inżynierii biomateriałów.   

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami z zakresu nowoczesnej implantologii zarówno podczas wygłaszanych wykładów plenarnych, komunikatów, jak i dyskusji w czasie sesji posterowych. Dodatkowo planowane jest przedstawienie aktualnej oferty firm z branży biomedycznej na specjalnych stanowiskach pokazowych.

Konferencja odbędzie się w murach Politechniki Gdańskiej w malowniczym mieście Gdańsku, słynącym nie tylko z dostępu do morza, ale obfitującym też w zabytki, muzea i inne ciekawe miejsca. Udział w konferencji będzie zatem dodatkowo okazją do poznania naszej uczelni oraz zobaczenia atrakcji tego miasta.

 

Cel i misja: przedstawienie obecnego stanu zaawansowania w zakresie prac badawczo-rozwojowych w obszarze implantów oraz stworzenie forum do dyskusji nad współpracą i postępem w przedmiocie spotkania między uczestnikami.

Tematyka: nadzieje i dylematy w nowoczesnej implantologii, w szczególności z obszaru: ortopedii, kardiochirurgii, inżynierii tkankowej, inżynierii twarzowo-szczękowej i stomatologicznej, biomechaniki oraz aparatury medycznej.

Grupa docelowa: pracownicy naukowi, lekarze-implantolodzy, producenci implantów i aparatury medycznej, brokerzy technologii, studenci kierunków i specjalności biomedycznych.

Formy wystąpienia: wykład plenarny (20 min), prezentacja (10 min), komunikat (5 min), poster (więcej)

Czas i miejsce: 28-29 czerwca 2019 r., Aula Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej