Koło Naukowe "Mechanik" jest organizacją studencką, działającą na Wydziale Mechanicznym Politechniki Gdańskiej o wieloletniej historii sięgającej 1963 roku. Zrzesza ponad 80 studentów pragnących rozwinąć swoje umiejętności, poprzez branie czynnego udziału w konstruowaniu autorskich pojazdów i maszyn, biorących udział w międzynarodowych zawodach i wystawach. Duże zaangażowanie członków KN Mechanik owocuje nawiązaniem współpracy z organizacjami funkcjonującymi na terenie wielu uczelni, oraz firmami globalnego zasięgu. W naszym kole naukowym są obecnie dwie grupy projektowe: „PneumoTeam PG” i „PGRacing Team” oraz grupa organizacyjna - wyjazdowa. Szeroka tematyka działań Koła Naukowego „Mechanik” przyciąga studentów nie tylko Wydziału Mechanicznego, m. in. Elektroniki i Telekomunikacji, Fizyki i Matematyki Stosowanej, Zarządzania i Ekonomii.

Aktualności Aktualności

Zapisy na warsztaty organizowane z firmą Terma sp. z o.o.

Pamiętacie o planowanych warsztatach z firmą Terma?
Zapisy na warsztat na stronie Biura Karier (zostaną otwarte w dniu 11 maja 2017r.) http://pg.edu.pl/biuro-karier/warsztaty-organizowane-przez-biuro-karier
 
Kto nic nie wie, zamieszczamy informacje poniżej ;)
 
"Biuro Karier oraz Koło Naukowe Mechanik zapraszają na warsztat pt. "Projektowanie, prototypowanie i produkcja seryjna maszyn przeciskowych na przykładzie kreta oraz wdmuchiwarki do światłowodów", który odbędzie się 18 maja 2017 r. w sali 511 na Wydziale Mechanicznym. Warsztat zostanie przeprowadzony przez firmę Terma Sp. z o.o.
 
Celem wydarzenia jest zaprezentowanie studentom Politechniki Gdańskiej:
 
• procesu od projektu do produkcji maszyn przeciskowych produkowanych przez firmę Terma sp. z.o.o.;
 
• wartości i możliwości rozwoju kariery w Termie.
 
Spotkanie obędzie się wg poniższego planu:
 
10.00 – 13.30
 
Prezentacja pt: "Projektowanie, prototypowanie i produkcja seryjna maszyn przeciskowych na przykładzie kreta oraz wdmuchiwarki do światłowodów" – Krzysztof Dydel/ Bartłomiej Sroka oraz Krzysztof Burczyński/ Wojciech Sawczak
 
Zajęcia w grupach.
 
13.30 – 13.45
 
Prezentacja “Moja kariera w Termie” – Magdalena Binkiewicz/ Katarzyna Kiel.
 
 
Do udziału zapraszamy w szczególności studentów z następujących Wydziałów: Mechanicznego oraz Inżynierii Lądowej i Środowiska.
 
Zachęcamy także do:
 
- odwiedzenia stoiska Termy: hol Wydziału Mechanicznego – od godz. 8.00 do 14.00
 
- obejrzenia ekspozycji maszyn przeciskowych: "Łącznik”, V piętro – od godz. 9.00 do 14.00.
 
Zapraszamy również w godzinach 8.00 - 14.00 na stoisko Biura Karier ustawione w Holu Wydziału Mechanicznego (oferty pracy, praktyk, staży, informacja na temat projektu realizowanego przez BK, dofinansowanego z Funduszy Europejskich "Do kariery, gotowi, START! - Zawodowcy na mecie").
 
Serdecznie zapraszamy !"