Koło Naukowe "Mechanik" jest organizacją studencką, działającą na Wydziale Mechanicznym Politechniki Gdańskiej o wieloletniej historii sięgającej 1963 roku. Zrzesza ponad 80 studentów pragnących rozwinąć swoje umiejętności, poprzez branie czynnego udziału w konstruowaniu autorskich pojazdów i maszyn, biorących udział w międzynarodowych zawodach i wystawach. Duże zaangażowanie członków KN Mechanik owocuje nawiązaniem współpracy z organizacjami funkcjonującymi na terenie wielu uczelni, oraz firmami globalnego zasięgu. W naszym kole naukowym są obecnie dwie grupy projektowe: „PneumoTeam PG” i „PGRacing Team” oraz grupa organizacyjna - wyjazdowa. Szeroka tematyka działań Koła Naukowego „Mechanik” przyciąga studentów nie tylko Wydziału Mechanicznego, m. in. Elektroniki i Telekomunikacji, Fizyki i Matematyki Stosowanej, Zarządzania i Ekonomii.

Aktualności Aktualności

Sprężone powierze do naszych Pneumobili

Pneumobil to pojazd na sprężone powietrze. Jego źródłem jest 10-litrowa butla napełniona do ciśnienia 200 barów. Aby napełnić butlę tak wysokim ciśnieniem potrzebna jest specjalna instalacja, której sercem jest kilkustopniowa sprężarka. Jak więc napełnić butlę po tym jak pojazd zużyje całe powietrze? Na zawodach wystarczy podejść do organizatorów i poprosić o kolejną ;)  Tutaj nie jest to jednak takie proste… Na ratunek przychodzi nam jednak firma ean32.pl, która pozwala na załadowanie kolejnego zasobu sprężonego gazu do pneumobila.

Firma ean32.pl wprawdzie kieruje swoje usługi głównie dla nurków. Oferuje napełnianie butli nurkowych, a także butli do paintballu. Jest to z pewnością idealne miejsce dla wszystkich nurków, gdzie oprócz spotkania się z ludźmi z pasją do nurkowania oraz fachowej obsługi można skorzystać z oferty noclegowej.

My natomiast możemy zawsze liczyć na miłą obsługę i pomoc przy napełnieniu butli, dzięki czemu możemy testować i korzystać z naszych pojazdów. Dziękujemy!