Koło Naukowe "Mechanik" jest organizacją studencką, działającą na Wydziale Mechanicznym Politechniki Gdańskiej o wieloletniej historii sięgającej 1963 roku. Zrzesza ponad 80 studentów pragnących rozwinąć swoje umiejętności, poprzez branie czynnego udziału w konstruowaniu autorskich pojazdów i maszyn, biorących udział w międzynarodowych zawodach i wystawach. Duże zaangażowanie członków KN Mechanik owocuje nawiązaniem współpracy z organizacjami funkcjonującymi na terenie wielu uczelni, oraz firmami globalnego zasięgu. W naszym kole naukowym są obecnie dwie grupy projektowe: „PneumoTeam PG” i „PGRacing Team” oraz grupa organizacyjna - wyjazdowa. Szeroka tematyka działań Koła Naukowego „Mechanik” przyciąga studentów nie tylko Wydziału Mechanicznego, m. in. Elektroniki i Telekomunikacji, Fizyki i Matematyki Stosowanej, Zarządzania i Ekonomii.

Aktualności Aktualności

Spotkanie podsumowujące - zakończenie semestru letniego 2015

19.06.2015 - SPOTKANIE KOŁA NAUKOWEGO MECHANIK

Oficjalnie zakończyliśmy rok akademicki 2014/2015.

Ten rok z pewnością możemy zaliczyć do udanych dla naszej organizacji. Przez dwa semestry Grupa Wyjazdowa zorganizowała szereg wyjazdów do firm, przedsiębiorstw oraz na targi. Na takich spotkaniach studenci mogli poszerzać swoją wiedzę z zakresu studiów.

Prowadziliśmy renowację pancernego pojazdu - niszczyciela czołgów Jagdpanzer 38(t) Hetzer, a takżę budowę robotów. Jeden z nich - typu follow liner wystartował w zawodach dla tego typu projektów. Inne, czyli haksakopter oraz maszyna do automatycznego robienia i wyrzucania w powietrze papierowych samolocików są na etapie wykończenia.

Grupa zajmująca się budową pojazdu na sprężone powietrze ukończyła projekt i wzięła udział w międzynarodowych  zawodach, gdzie zajęła miejsce na podium. Ponadto, powstała nowa grupa zajmująca się projektem bolidu na zawody Formula Student.

Cały Zarząd pragnie podziękować wszystkim Członkom Koła za zaangażowanie jakim się wykazali w tym roku akademickim. Mamy nadzieję, że przyszłe semestry przyniosą nam jeszcze więcej ciekawych doświadczeń, a może i uda się nam wpisać kolejny sukces w historię KN Mechanik. 

Do zobaczenia w październiku!!!

Galeria zdjęć