Witamy Państwa na głównej stronie Zakładu Konstrukcji Maszyn i Inżynierii Medycznej Instytutu Mechaniki i Konstrukcji Maszyn PG!

Obecny Zakład Konstrukcji Maszyn i Inżynierii Medycznej został utworzony w roku 1945 jako Katedra Elementów Maszyn, która potem przechodziła różne zmiany organizacyjne. Od roku 1994 funkcjonowała pod nazwą Katedra Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn (KKiEM). W wyniku dalszej restrukturyzacji, w roku 2010, Katedra KKiEM została połączona z Katedrą Pojazdów i Maszyn Roboczych, i otrzymała obecną nazwę - Katedra Konstrukcji Maszyn i Pojazdów. Kierownikiem jej został prof. dr hab. inż. Michał Wasilczuk, prof. zw. PG. W ramach Katedry KMiP wydzielono trzy zakłady: Zakład Inżynierii Medycznej (pod kier. dr. hab. inż. Szymona Grymka, prof. nadzw. PG), Zakład Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn (pod kier. prof. dr. hab. inż. Michała Wasilczuka, prof. zw. PG) oraz Zakład Pojazdów (pod kier. prof. dr. hab. inż. Jerzego Ejsmonta, prof. zw. PG).
W roku 2021, w wyniku połączenia Wydziału Mechanicznego z Wydziałem Okrętowym i Okrętownictwa, zostaliśmy przemianowani na Zakład Konstrukcji Maszyn i Inżynierii Medycznej, którego Kierownikiem pozostał prof. dr hab. inż. Michał Wasilczuk.

Główne obszary działalności naukowo-dydaktycznej Zakładu to: inżynieria łożyskowania, tribologia, projektowanie, konstrukcja i eksploatacja maszyn, komputerowo wspomagane prace inżynierskie, w tym także w zastosowaniu medycznym.

Data aktualizacji: 2021-01-25 Uwagi dotyczące strony prosimy kierować do Rafała Gawarkiewicza