Wręczenie złotych odznak Wydziału Mechanicznego prof. F. Soulie i prof. D. Cervellin z Uniwersytetu w Montpellier

W dniu 30.09.2019 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego na Wydziale Mechanicznym. W trakcie uroczystości Dziekan Wydziału Mechanicznego prof. dr hab. inż. Dariusz Mikielewicz ogłosił, iż decyzją Rady Wydziału Mechanicznego prof. dr hab. inż. Fabien Soulie i prof. inż.  Denis Cervellin z Uniwersytetu w Montpellier z Francji zostali uhonorowani Złotą Odznaką Wydziału Mechanicznego.

Sylwetki  nagrodzonych przybliżył dr inż. Wojciech Kiełczyński.

W okresie od 2010 do 2019 Uniwersytet w Montpellier w osobach profesora Fabien Soulie i profesora Denisa Cervellin z Polytech rozwijał  współpracę z Wydziałem Mechanicznym Politechnika Gdańskiej.  W tym czasie wielu polskich studentów studiujących specjalność urządzenia i technologie spawalnicze oraz inżynierię materiałową wyjechało na krótkoterminowe pobyty do Polytec w Nimes. Uczestniczyli oni razem ze studentami francuskimi w wykładach i zajęciach laboratoryjnych z zakresu Material Sciences and Welding Metallurgy.

Również wielu naszych studentów wykonywało w Uniwersytecie w Montpellier prace dyplomowe. Tytuły i treść prac magisterskich naszych studentów zostały zaproponowane przez stronę francuską. Zbiegały się one z programami badawczymi realizowanymi w ramach grantów rządu francuskiego i przemysłu  przez profesorów Soulie i Cervellin.

Dzięki wielkiej życzliwości i wysiłkom organizacyjnym profesorów Soulie i Cervellin z Montpellier University, wielu studentów z naszego Wydziału (kilkudziesięciu) miało możliwość studiowania za granicą – podsumował swoje wystąpienie dr inż. W. Kiełczyński.

 Złota odznaka jest wyrazem uznania społeczności Wydziału Mechanicznego dla działań profesorów z Uniwersytetu w Montpellier na rzecz rozwoju naszego Wydziału.

Aktu wręczenia złotych odznak dokonał  Dziekan Wydziału prof. dr hab. inż. Dariusz Mikielewicz w towarzystwie Rektora PG prof. dr hab. inż. Krzysztofa Wilde.

Galeria zdjęć