Prof. Edmund Wittbrodt nominowany na "Osobowość Roku 2018" w konkursie Dziennika Bałtyckiego - trwa głosowanie.

Prof. dr hab. inż. Edmund Wittbrodt został nominowany do tytułu

OSOBOWOŚĆ ROKU 2018

Dziennika Bałtyckiego w kategorii działalność społeczna i charytatywna. Jeśli uważasz, że nasz Profesor zasługuje na to wyróżnienie głosuj na Niego wysyłając sms o treści

GDC.131 na numer 72 355

Głosowanie będzie trwać do wtorku 12 lutego br. do godz. 21

 

Prof. Edmund Wittbrodt był prodziekanem i dziekanem wydziału, rektorem Politechniki Gdańskiej, senatorem Rzeczypospolitej Polskiej oraz ministrem edukacji narodowej. Za jego sprawą mamy w Gdańsku siedzibę Polskiej Agencji Kosmicznej oraz międzyuczelniany kierunek studiów Technologie Kosmiczne i Satelitarne.

Jest wyjątkowo zaangażowany w działalność społeczną, w tym w: Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim oraz Instytucie Kaszubskim, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, w Centrum Hewelianum, Gdańskim Towarzystwie Naukowym, Fundacji Gdańskiej, Muzeum Historycznym Miasta Gdańska, Muzeum Narodowym w Gdańsku, Rumskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, gdańskiej oraz pomorskiej Radzie Oświatowej, kapitule medali „Świętego Wojciecha” oraz „Mściwoja Wielkiego” miasta Gdańska, Komisji Nauk Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk Oddział w Gdańsku, czy też Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.