Platforma kariery Career Center dla studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej

Platforma Career Center ma zasięg międzynarodowy, ponad 600 uczelni wyższych korzysta aktywnie z tego narzędzia. Pracodawcy z różnych branż publikują na niej nowe oferty pracy, praktyk, staży, a zespół Biura Karier stara się przekazywać studentom oraz absolwentom wszelkie informacje dotyczące ciekawych wydarzeń, konkursów, czy też webinariów. Natomiast w zakładce "Baza Wiedzy" studenci mogą znaleźć interesujące artykuły oraz wskazówki w zakresie wejścia na rynek pracy.

Po zalogowaniu na platformie, studenci:

•   są na bieżąco z ofertami pracy/praktyk/staży,
  •   uzyskują informacje o aktualnych wydarzeniach,
  •   mają możliwość umawiania się na spotkania z doradcą zawodowym i doradcą ds. przedsiębiorczości,
  •   poznają firmy z Trójmiasta, Polski, Europy,
  •  mają dostęp do Bazy Wiedzy, która ciągle jest aktualizowana.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną większość wydarzeń jest obecnie realizowana online.

W najbliższym czasie rozpocznie się nowy cykl spotkań z pracodawcami pod nazwą: „Jesienno-zimowe spotkania online z pracodawcami” oraz „VIII Dzień Stefy na PG” (wydarzenie organizowane przy współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną Sp. z o.o.).

Rejestracja na wszystkie wydarzenia organizowane przez Biuro Karier jest możliwa tylko na platformie Career Center.