I STUDENCKA KONFERENCJA NAUKOWA „MECHANICY W MEDYCYNIE”

• I STUDENCKA KONFERENCJA NAUKOWA „MECHANICY W MEDYCYNIE”
    20 listopada 2015, Gdańsk

I edycja konferencji „Mechanicy w Medycynie” to wydarzenie skierowane do studentów, młodych naukowców oraz firm związanych z rozwiązaniami inżynierskimi w naukach medycznych. Celem konferencji jest prezentacja osiągnięć z dziedziny inżynierii mechaniczno-medycznej przez studentów. Sesja naukowa połączona będzie z prezentacją firm związanych z tematyką konferencji . Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Mechaniczny Politechniki Gdańskiej przy współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.

KOMITET HONOROWY:

ADRES DO KORESPONDENCJI

mwm@pg.gda.pl

DLA AUTORÓW:

Podczas konferencji przewiduje się prezentację prac studentów oraz młodych pracowników nauki. Czekamy na zgłoszenia referatów z dziedziny inżynierii mechaniczno- medycznej. Zakres konferencji obejmuje w szczególności :

- projektowanie,
- eksploatację,
- materiałoznawstwo,
- komputerowe wspomaganie projektowania,
- modelowanie
- metrologię i techniki pomiarowe,
oraz inne problemy związane ze wsparciem medycyny rozwiązaniami technicznymi.

Na tytuł oraz krótkie streszczenie referatu (max 1 strona) wraz z podaniem imienia, nazwiska, roku studiów/uzyskanym stopniu oraz uczelni i kierunku studiów
czekamy do dnia 30 czerwca 2015

Zakwalifikowane prace zostaną opublikowane w zeszytach naukowych oraz przedstawione podczas konferencji w formie prezentacji bądź plakatu. Wybrane przez Komitet Naukowy artykuły napisane w języku angielskim będą rekomendowane do publikacji w czasopismach:

- Acta mechanica et automatica (7)
- Acta of Bioengineering and Biomechanics (15)
- Advances in  Materials Science (9p)

Wszystkie nadsyłane artykuły powinny być zgodne z wytycznymi zawartymi na stronie http://pg.edu.pl/wydawnictwo/informacje-dla-autorow

WAŻNE TERMINY:

- 30 czerwca 2015: zgłoszenie uczestnictwa, przesłanie tytułu oraz krótkiego streszczenia referatu (max 1 strona),
- 15 lipca 2015: kwalifikacja referatów oraz wydanie drugiego komunikatu
- 30 września 2015: przesłanie pełnych tekstów zakwalifikowanych referatów.

WAŻNE INFORMACJE:
Prace prosimy wysyłać na adres mailowy: mwm@pg.gda.pl
Udział w konferencji jest bezpłatny.

DLA FIRM:

Promocja firm podczas konferencji może być zrealizowana zarówno w formie stoisk jak i prezentacji. Informacje o firmie będą ujęte w materiał konferencyjnych i promocyjnych (ulotki, plakaty, strona internetowa, Facebook i informacje u patronów medialnych). W celu uzyskania pełnej oferty oraz więcej informacji prosimy o kontakt z koordynatorem ds. kontaktu z firmami Agatą Wiśniewską:  agatawisniewska21@gmail.com