Drużyna z Politechniki Gdańskiej zajęła II miejsce w Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata Smoczych Łodzi w Chinach

W dniach 8-10 czerwca ”PG Smoki Północy” wzięły udział w prestiżowych zawodach World's Most Famous Universities Dragon Boat Competition w Chinach. Drużyna z Politechniki Gdańskiej była jedyną z Polski, która uczestniczyła w tych zawodach i w kategorii MEN zajęła:

Wojciech Paszko.

Reprezentanci Politechniki Gdańskiej zyskali dużą reputację wśród pozostałych drużyn. Poza zaciętą rywalizacją towarzyszyła im międzynarodowa integracja i poznawanie chińskiej kultury.

Zespół PG Smoków Północy istnieje od listopada 2011 roku, ale już ma na koncie znaczące sukcesy, m.in. potrójne mistrzostwo Polski. Największy sukces w historii klubu Smoki zanotowały przed trzema laty, kiedy zdobyły tytuł mistrzów Europy, wygrywając na dystansie 200 m we francuskim Divonne les Bains. W tym samym miejscu osada damska obroniła srebro.

Natomiast w roku 2014 Smoki zadebiutowały, jako pierwsza polska osada, w najbardziej prestiżowej kategorii Premier podczas Klubowych Mistrzostw Świata we włoskiej Ravennie. Trzykrotnie plasowali się w pierwszej dziesiątce najlepszych światowych osad.