Drużyna z Politechniki Gdańskiej zajęła II miejsce w Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata Smoczych Łodzi w Chinach

W dniach 8-10 czerwca ”PG Smoki Północy” wzięły udział w prestiżowych zawodach World's Most Famous Universities Dragon Boat Competition w Chinach. Drużyna z Politechniki Gdańskiej była jedyną z Polski, która uczestniczyła w tych zawodach i w kategorii MEN zajęła:

2 miejsce - dystans 500m;

4 miejsce - dystans 200m;

4 miejsce - dystans 2000m.

Wydział Mechaniczny reprezentowali:

Rafał Dylewicz,

Mateusz Mrozek,

Wojciech Paszko.

Reprezentanci Politechniki Gdańskiej zyskali dużą reputację wśród pozostałych drużyn. Poza zaciętą rywalizacją towarzyszyła im międzynarodowa integracja i poznawanie chińskiej kultury.

Zespół PG Smoków Północy istnieje od listopada 2011 roku, ale już ma na koncie znaczące sukcesy, m.in. potrójne mistrzostwo Polski. Największy sukces w historii klubu Smoki zanotowały przed trzema laty, kiedy zdobyły tytuł mistrzów Europy, wygrywając na dystansie 200 m we francuskim Divonne les Bains. W tym samym miejscu osada damska obroniła srebro.

Natomiast w roku 2014 Smoki zadebiutowały, jako pierwsza polska osada, w najbardziej prestiżowej kategorii Premier podczas Klubowych Mistrzostw Świata we włoskiej Ravennie. Trzykrotnie plasowali się w pierwszej dziesiątce najlepszych światowych osad.

Smoki Północy serdecznie zapraszają na treningi wszystkich studentów,
którzy chcieliby spróbować swoich sił na wiośle. Treningi w poniedziałki, środy
i piątki o godzinie 18.30 na przystani AZS na gdańskiej Przeróbce, ul. Siennicka 5.

Załączone pliki